KONST / Litografier / Färglitografi 12983354
nr 1298 3354
Bo Hultén
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 1977, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), oramat löst blad. Motivet: 42x64 cm
Bo Hultén, född 1945 i Malmö, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 december 2019
kl 20:56:04
16/12 20:34:50
Bo Hultén
Läs mer om Bo Hultén